Tregjet u hapën në Yiwu

Pasi u hapën tregjet kryesore të yiwu, gjithnjë e më shumë njerëz të famshëm në internet transmetuan drejtpërdrejt, disa pronarë dyqanesh, ndihmës dyqanesh drejtpërdrejt në betejë, tregtarët bëhen spiranca, biznesi i famshëm në internet i famshëm "kap", bëhet një valë e nxehtë në tregu yiwu.

Në mënyrë që të promovojë integrimin në internet dhe jashtë linje, qyteti ynë organizoi aktivitete të tilla si "tregtia elektronike në treg", "mallra të drejta në internet", "transmetime të drejtpërdrejta në internet të famshëm të pranverës së ngrohtë", "ekspozitë në internet", etj tregtia elektronike e qytetit në treg dhe ka kryer zgjedhje të saktë të produkteve, porosive dhe shitjeve në internet. Operatorët e tregut krijojnë dyqane në platformën e tregtisë elektronike për të zgjeruar tregun online.

Qyteti ynë tërheq platformën e transmetimit të drejtpërdrejtë, agjensitë e shërbimit të famshëm në internet dhe të famshëm të njohur në internet në yiwu, për të kryer transmetim të drejtpërdrejtë me veprim të mallrave, në platformën e mirënjohur të transmetimit të drejtpërdrejtë, shkallën e agjencive të shërbimit të famshëm në internet, me rrjedhën e vet të famshëm në internet ", në taksa, blerje talentesh, shkollë për fëmijë për të mbështetur. Grupi i qendrave tregtare do të jetë 25,000 metra katrorë të "qendrës", në parkun e drejtpërdrejtë të famshëm në internet. Nën drejtimin e politikës, operatorët e tregut ndryshojnë në mënyrë aktive mënyrën e funksionimit, "të famshëm në internet" me mallra, shitje të transmetimeve direkte gjithnjë e më të begata.

"Në periudhën e veçantë të epidemisë, është veçanërisht e rëndësishme të udhëzoni operatorët të hapin kanale të reja të tilla si transmetimi i drejtpërdrejtë në internet, të përshpejtojnë kthimin e blerësve dhe të rrisin besimin e tregut." Personi përgjegjës i grupit të qendrave tregtare tha që shpërthimi i detyroi pronarët e bizneseve të shpejtonin transformimin, "pengesat e eksportit të tregtisë së jashtme, shumë tregtarë kanë rritur zgjerimin e tregut të brendshëm. Disa prej tyre dikur bënin vetëm me shumicë, por tani ata kanë filluar t'i kushtojnë vëmendje kësaj mënyre të re të transmetimit direkt në internet ".


Koha e postimit: Korrik-02-2020